Πέφτει η νύχτα στο New World!

Παιχνίδια με ποστ για να περνάει η ώρα.
Sorrowmaker
Nami

Re: Πέφτει η νύχτα στο New World!

Postby Sorrowmaker » 25/06/13, 23:31

zoro

Image

Δεν μπορω να το πιστεψω αυτο που θα πω αλλα θα ψηφισω Nami η αυτη η ο buggy ειναι αλλα επειδη πολλες ψηφους πειρε ο buggy νομιζω οτι αυτο ειναι δουλεια τον δολοφονων για να βγαλουν και αλλον αθωο εξω... ασε που ολοι ξερουν οτι η Nami θα εκανε τα παντα για τα λεφτα και οτι ο χαζοκλοουν ειναι ανικανος για να ειναι δολοφονος ... :what?:

Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 27/06/13, 11:08

Image
Nami (amiliamy)
AYTHN
Image
VampGiousti
Sanji

Postby VampGiousti » 27/06/13, 13:46

Gasai Yuno

Image

Τώρα πείστηκα αρκετά...
Λοιπόν.... Κρίνω ένοχη την Nami (aimiliamy)! Από την αρχή δεν με έπεισε καθόλου.... Συνέχεια μάς απειλούσε και "προστάτευε" τις μανταρινιές της :what to do: -προσπαθεί να μας το παίξει αθώα-! So.... You are the murder burn in the Hell!!!
Image
Spoiler: Show
Image

Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 27/06/13, 15:22

Usopp

Image

Ανόητοι! Τς τς τς! Δεν βλέπετε ότι ο Bepo την έκανε την δουλειά? Ακούστε εμένα, που θα γίνω ένας γενναίος πολεμιστής της θάλασσας! O Bepo είναι ο δολοφόνος που ψάχνουμε!
Image
CaTDoG
Joker Team

Postby CaTDoG » 28/06/13, 07:29

Sanji

Image

Usopp, σταμάτα να κάνεις όνειρα πάλι. Από την αρχή ο εχθρός μας ήταν ο Buggy. Αυτός την έκανε την δουλειά.

Image

Έτοιμο το γεύμα του έρωτα!
NAMI-SWWAAANNNNN, ROBIN-CHWWAAANNNNN...
Image
aimiliamy
Franky

Postby aimiliamy » 28/06/13, 16:39

nami
Image
μα καλά τι έχετε πάθει μαζί μου πως γίνεται να με κατηγορείτε για τόσες δολοφονίες
όταν εγώ δεν έχω σκοτώσει ποτέ κανέναν μονο αναίσθητους τους ρίχνω

απεχθάνομαι της δολοφονίες
αλώστε αυτός είναι και ο λόγος που μισούσα τους πειρατές και αυτό πρέπει να το ξέρεις καλύτερα από όλους zoro

Sanji-kun ευχάριστο πολύ για το γεύμα Image
αλλα μπορείς να μου κάνεις την χάρη και να αφήσεις τον Buggy είμαι σίγουρη πως είναι ο Bepo ένοχος
γιατί αλλιώς μπορεί να με σκοτώσουν

και brook Image
αρχίζεις να μου φαίνεσαι πολύ ύποπτος
αυτά
εξακολουθώ να ψηφίζω των Bepo
Elean's Taro
Chopper

Postby Elean's Taro » 29/06/13, 17:15

Ο Γύρος τελείωσε με ισοψηφία της Ναμι και του Μπέπο. Παρακαλώ στείλτε πμ'ς άπαντες ζωντανοί στους αφηγητές για να κριθει το αποτέλεσμα. Παρακαλώ τα πμς να σταλθούν το γρηγορότερο δυνατόν μιας και λόγω καλοκαιριού το παιχνίδι καθυστερεί αρκετά.

Κανόνες ψηφορίας
* στέλνετε 1 PM ΜΟΝΟ σε έναν αφηγητή
*γράφετε το όνομα που ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. (νάμι ή μπέπο)
*μόλις στείλετε όλοι θα ποστάρουμε αναλυτική λίστα με το τι ψήφισε ο καθένας (για λόγους διαφάνειας) και την συνέχεια της ιστορίας

Ευχαριστώ
Image
Elean's Taro
Chopper

Postby Elean's Taro » 05/07/13, 20:46

Ήταν δεν ήταν μεσημέρι στην Μίκονοσου, ... ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ!... ισοπαλία... 4-4... :phew:
Η μόνη λύση είναι η ρουλέτα! Η ρουλέτα αποφάνθη πως η Νάμι παραμένει και ο Βεβοπ αποχωρεί.

Η πολίτεία με δημοκρατικότατες διαδικασίες. αποφάσησε να ανακριθεί ο Μπέπο! Η ώρα του Φράνκυ έφταασε!

Φράνκυ: Au.. Ο SUUUPAH επιθεωρητής Furanky θα σε ανακρίνει, αρκούδε-kun :yioupi:
Bepo: ...
Franky: Mila!
Bepo: Δεν καταλαβαίνω greeklish.
Franky: Θα καταλάβεις αφού σε τρυπίσω με το FUUURANKY BEAM!
Bepo: Είμαι πιστός στους συνεργάτες μου!
Franky: ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ! Ρόμπιν βάλετε τον στην Φυλακί που είναι φτιαγμένη από Νόκια 3310 και δεν μπορώ να την σπάσει κανείς!

Ο πρώτος δολοφόνος βρέθηκε από τα πολιτάκια. Σειρά έχει ο δεύτερος! Η νύχτα πέφτει στην Mikonoshu ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ! Ο Δολοφόνος να στείλει πμ στους αφηγητές. Την περίοδο της νύχτας δεν μιλάτε
Image
elean
Brook

Postby elean » 07/07/13, 20:24

Κάνοντας την γυμναστική του.

Image

Ζoro: Ουφ.. ας πιώ λίγο να ξεδιψάσω.

Image

Ζoro:Α...α....α... δεν μπορεί..

Image

Και έπεσε κάτω νεκρός.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Franky: Τι λές Chopper;
Chopper: Όπως το φαντάστηκα. Του ρίξαν δηλητήριο στο ποτό του. Μάλλον θα κατάλαβαν πόσο δυνατός είναι που ακόμη και αν τον πολεμούσαν δεν θα τον νικούσαν.
Robin: Ακόμη κι έτσι διάλεξαν έναν τόσο ύπουλο τρόπο.
Franky: Τα πράγματα σοβάρεψαν. Κάθε μέρα πέφτει και ένας νεκρός. Πρέπει να συνεχίσουμε το ψάξιμο. Οι ζωές μας κινδυνεύουν.

Ο Ζoro πέθανε και ο Franky, η Robin και ο Chopper κατάλαβαν πως ο δολοφόνος δεν ήταν ένας. Μετά την ανακοίνωση της δολοφονίας του Zoro οι παίχτες μας αποφάσισαν να βρουν τον δολοφόνο. Οι υποψίες και οι κατηγορίες άρχισαν ποιος θα νικήσει τελικα;

Image
Image
VampGiousti
Sanji

Postby VampGiousti » 09/07/13, 14:38

Gasai Yuno

Image

Αχά.... Ώστε έχουμε και δεύτερο "φίλο" στην παρέα....
Μετά από περαιτέρω αναζήτηση για πληροφορίες, διαπίστωσα πως ο δεύτερος και σίγουρα κρυφός δολοφόνος, είναι αυτός ο γεροσκελετός, Brook (Kristi)! Ο μοναδικός επίζων με σπαθί (θυμηθείται λίγο την άτυχη Boa...) στην "παρέα"! Τα συμπεράσματα δικά σας! Πάντως, μπορώ να πω πως εμπιστεύομαι απόλυτα Nami & Ussop!
Image
Spoiler: Show
Image

Image

Return to “Διάφορα Παιχνίδια”