Προτείνετε anime

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
Yahazugiri7
Robin

Re: Προτείνετε anime

Postby Yahazugiri7 » 05/05/14, 15:18

SANDOKANTHANOS wrote:Δες τα πρώτα 7-8 επεισόδια στο Reborn και μετά πήγαινε κατευθείαν στο 19.Από εκεί και μετά να βλέπεις όλα τα επεισόδια, fillers και μη.Χρειάζονται.

Γενικά είναι καλή σειρά αλλά όχι να σε καθηλώσει.Όσο για το Gurren Lagann άρχισε το, θα το τελειώσεις πολύ γρήγορα.Είναι πολύ καλή σειρά.

Eχω δει μεχρι το 25 στο reborn και ολα τα επεισοδια που ειδα(ισως εκτος απο 1-2) ειχαν εστω 1 συμαντικο πραγμα.Οποτε εγω λεω μην τα προσπερασεις.Ομως οταν εφτασα στο 20.....απλα ηταν σαν να βλεπω αλλη σειρα :sukeee:

Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 05/05/14, 18:22

Δηλαδη απο το 20 και κατω τοσο καλη γινεται;
Image
Yahazugiri7
Robin

Postby Yahazugiri7 » 05/05/14, 18:23

Sanji-kun wrote:Δηλαδη απο το 20 και κατω τοσο καλη γινεται;

Ο αδερφος μου που ειναι πιο μπροστα λεει πως πιο μετα γινετε πιο καλο και μετα το 73 γινετε ακομα πιο καλο
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 05/05/14, 21:57

Κοιτάξτε, στο 20 με 30 είστε ακόμα στην αρχή της σειράς(μάχη με Varia).Μετά μπαίνει στο "πετσί" της υπόθεσης.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 20/06/14, 00:31

Να ρωτήσω κάτι, το Great teacher Onizuka, είδα ότι τα πρώτα 20 είναι μεταφρασμένα από τους Animeclipse, τα υπόλοιπα επεισόδια ξέρετε αν τα μεταφράζει κάποια άλλη ομάδα, επίσης κάποιος μου είχε πει, ή είχα διαβάσει κάπου, ότι αυτό το anime, είναι το δεύτερο μέρος ενός άλλου, ή το πρώτου κάποιου, ισχύει κάτι τέτοιο για να ξέρω από ποιο να ξεκινήσω??
Image
iNeXoRaBlE
Global Moderator

Postby iNeXoRaBlE » 20/06/14, 00:43

Sanji-kun wrote:Να ρωτήσω κάτι, το Great teacher Onizuka, είδα ότι τα πρώτα 20 είναι μεταφρασμένα από τους Animeclipse, τα υπόλοιπα επεισόδια ξέρετε αν τα μεταφράζει κάποια άλλη ομάδα, επίσης κάποιος μου είχε πει, ή είχα διαβάσει κάπου, ότι αυτό το anime, είναι το δεύτερο μέρος ενός άλλου, ή το πρώτου κάποιου, ισχύει κάτι τέτοιο για να ξέρω από ποιο να ξεκινήσω??

Το GTO οι AC το αφήσαν για κάποιο λόγο... Δεν τα μεταφράζει κάποια άλλη ομάδα προς το παρών...Σύνολο είναι 43 επεισόδια... Δεν είναι δεύτερο μέρος κάποιου αλλου anime... Σαν anime αξίζει πολύ, κρίμα που δεν τα έχει μεταφράσει κάποιος να δεις το τέλος...
Madao The One And only...
Image
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 20/06/14, 01:05

Πφφ κρίμα όντως, θα το κατεβάσω και θα το παγώσω μήπως το αναλάβει κάποια άλλη ομάδα, εκτός και αν το κάψω στα Αγγλικά, αλλά επειδή δεν είμαι και πολύ καλός στα Αγγλικά και έχω ακούσει καλά λόγια θα προτιμούσα να μην το κάψω.
Image
Joker
Global Moderator

Postby Joker » 20/06/14, 10:15

είναι ανάλογα το πόσο δύσκολα αγγλικά χρησιμοποιεί, πχ τα αγγλικά στα db δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταλάβεις, ενώ υπάρχουν και άλλα (πχ psycho pass) που έχουν πιο δύσκολα αγγλικά (για μένα τουλάχιστον). επίσης είναι σημαντικό το πόσο γρήγορα μιλάνε.
Image

DON'T OPEN IT!
Spoiler: Show
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 20/06/14, 13:13

Αα το Dragonball έχει απλά Αγγλικά;; Γενικά ξέρω Αγγλικά, δηλαδή One Piece, έχω δει καμιά 50αριά επεισόδια Αγγλικά και στο FMA καμιά 10αριά, ή βλέπω και καμιά σειρά πότε πότε, παλιότερα είχα διαβάσω το 6ο Χάρυ Πότερ (μαθητής) στα Αγγλικά, αλλά γενικά στις ατάκες το χάνω, δηλαδή στο "φέξε μου και γλίστρησα", ή το "όποιος νύχτα περπατεί, λάσπες και σκατά πατεί"! Θέλω να πω ότι Αγγλικά Lower επίπεδο (το έχω πάρει, αλλά τα έχω ξεχάσει) το έχω, αλλά πιο πάνω όχι. Και λέω ότι αν είναι καλό άνιμε, υπάρχει ο κίνδυνος να το ψιλοχαλάσω, αλλά για το Dragonball επειδή θέλω να το ξαναδώ και τα πρώτα πρώτα, δεν τα έχω βρει κάπου μεταφρασμένα δεν το έβλεπα στα Αγγλικά μήπως το χαλάσω, είναι γενικά απλά στο DB;;;

Υ.Γ. Θέλω να κάψω κάποια ανιμε στα Αγγλικά, γιατί μόλις τελειώσω τη σχολή θα βάλω μπρος το Proficiency και ήθελα να τα θυμηθώ σε ένα βαθμό και θα ήταν καλή άσκηση, ίσως τότε να μπορώ όταν το πάρω να βοηθήσω και σε fansubbing, αλλά δεν θέλω να κάψω καλά anime.
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 20/06/14, 15:59

Δες, στο dragon ball δεν έχει περίεργους όρους στα αγγλικά, απλά σου προτείνω να το δεις με ιαπωνικό ήχο.
Επιπλέον, όταν έχεις τους υπότιτλους και τους διαβάζεις, είναι πιο εύκολο να καταλάβεις απ' ό,τι αν ακούς τον ήχο.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...

Return to “Anime Discussions”