Προτείνετε anime

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Προτείνετε anime

Postby SANDOKANTHANOS » 21/03/14, 21:36

Το Shonan Junai Gumi δεν υπάρχει με ελληνικούς, παρά μόνο με αγγλικούς.To Great Teacher Onizuka έχει μεταφραστεί μέχρι το 18 από τους AnimeClipse και το 19 με το 20 από τους Weeder Subs.

BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 08/04/14, 12:55

Σημερα ολοκληρωσα το Gumgrave, το οποιο το ειδα σε δυο διαλειμματα τα πρωτα δεκα πριν κανα τριμηνο και το υπολοιπο τωρα. Δε θυμαμαι το λογο που το ειχα διακοψει, απλα στη συνεχεια κολλησα με αλλα και το ξανα επιασα προχτες. Το anime αξιζει πολυ. Εγω του βαζω 7,5. Εχει πολυ καλο σεναριο, μπολικο πιστολιδι και αρκετο συναισθημα, ωρες ωρες ειχα την αισθηση οτι εβλεπα το Νονο, οι τις συμμοριες της Νεας Υορκης με το Ρομπερτ Ντε Νιρο, ή το Donny Brasco με το Johny Depp και τον Al Pacino και ολες οι καλες ταινιες του ειδους αυτου. Σαν anime που ειναι εχει, και φανταστικο στοιχειο. Σα σειρα σε φαιρνει σε κοντρα με τον πρωταγωνιστη που ειναι μαφιοζος και εκτελεστης αλλα συναμα και η ψυχουλα της παρεας και οχι μονο με αυτον. Το anime εχει ωραιο σχεδιο και απο τα καλυτερα openings και endings σε σειρα anime που εχω δει συν καταπληκτικη μουσικη εναρξης και τελους. Για μενα, δειτε το!
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 08/04/14, 14:46

Θα το τσεκάρω.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 24/04/14, 15:18

Ψήνομαι να κατεβάσω αυτό: "Tengen Toppa Gurren Lagann" από τους AWGS, γιατί μου φαίνεται ενδιαφέρον και με ψιλοψήνει η υπόθεση του, είναι καλό και για τι ηλικίες περίπου, μην είναι δηλαδή σαν το Shord Art Online.

-- 24 Απρ 2014, 2:32 pm --

Πείτε μου και για το Katekyo Hitman Reborn!
Image
Yahazugiri7
Robin

Postby Yahazugiri7 » 24/04/14, 15:39

Sanji-kun wrote:Ψήνομαι να κατεβάσω αυτό: "Tengen Toppa Gurren Lagann" από τους AWGS, γιατί μου φαίνεται ενδιαφέρον και με ψιλοψήνει η υπόθεση του, είναι καλό και για τι ηλικίες περίπου, μην είναι δηλαδή σαν το Shord Art Online.

Το hitman δεν το εχω δει ακομα αλλα το βλεπει ο αδερφος μου τωρα τελευαταια και εχω ακουσει πως ειναι πολυ ωραιο(μονο να περιμενεις να περασουν τα πρωτα 20 επεισοδια χωρις να το παρατησεις)
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 24/04/14, 15:42

Κατάλαβα, αυτό ναι πρέπει να ισχύει γιατί απ' ότι διάβαζα στο φόρουμ της σελίδας που είναι έλεγαν ότι τα πρώτα 30 επεισόδια είναι ουσιαστικά για να γνωρίσεις τους πρωταγωνιστές!
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 24/04/14, 16:31

Sanji-kun wrote:Ψήνομαι να κατεβάσω αυτό: "Tengen Toppa Gurren Lagann" από τους AWGS, γιατί μου φαίνεται ενδιαφέρον και με ψιλοψήνει η υπόθεση του, είναι καλό και για τι ηλικίες περίπου, μην είναι δηλαδή σαν το Shord Art Online.

Το Tengen Toppa Gurren Lagann είναι ένα από τα καλύτερα anime που έχω δει, καθώς περιέχει άφθονη δράση σε πολύ τέλειο και ιδιαίτερο σχεδιασμό!
Αν το δεις και σου αρέσει να δεις και το άλλο anime που έχει κάνει η Trigger, το Kill la Kill.
Όσο για το Katekyo Hitman Reborn, τώρα το βλέπω και είμαι στα πρώτα 15 επεισόδια, οπότε δεν έχω βγάλει ακόμα συμπέρασμα πάντως έχει την πλάκα του!
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 24/04/14, 17:54

Arigato gozaimasta!
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 24/04/14, 19:22

Δες τα πρώτα 7-8 επεισόδια στο Reborn και μετά πήγαινε κατευθείαν στο 19.Από εκεί και μετά να βλέπεις όλα τα επεισόδια, fillers και μη.Χρειάζονται.

Γενικά είναι καλή σειρά αλλά όχι να σε καθηλώσει.Όσο για το Gurren Lagann άρχισε το, θα το τελειώσεις πολύ γρήγορα.Είναι πολύ καλή σειρά.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 25/04/14, 02:17

Εθχαριστω παιδια για την αποψη σας, ξεκιναω να κατεβαζω! Προς το παρον κατεβαζω το Neon Genesis Evagelion καπως ετσι καο μετα ξεκιναω το Gurren Lagann!
Image

Return to “Anime Discussions”