Naruto VS Naruto Shippuden;

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
Nico Robin
Inactive Joker

Re: Naruto

Postby Nico Robin » 27/04/12, 02:07

@zimpisanji21

για να σας πω και γω δυο λογια μια που εχω αβαταρ το sharingan του shishui. Αυτο που εχω ζησει με το one piece δηλαδη να δω 30 επισοδεια σε μια μερα στο καλυτερο για μενα arc (enoies lobby) δεν το εχω παθει με το ναρουτο, ισα ισα που με ξενερωναν τα πολλα φιλλερ του ναρουτο και τα παρα πολλα φλασμπακς ΑΛΛΑ αυτο που μετραει στο ναρουτο και με εχει καθηλωσει πλεον ειναι το μεγαλο μυστηριο και το κουβαρι που ξετυλιγεται σιγα σιγα. Το one piece ειναι λιγο πιο στο "χαβαλε" ανιμε με πολυ ωραιο στορι το ναρουτο απο την αλλη εχει αρκετο δραμα οσον αφορα τη ζωη του ναρουτο, τις φιλιες του κ.α

Συμβουλη δες το ναρουτο γιατι μετραει αρκετα ισως ξενερωσεις στα πρωτα επισοδεια οπως εγω ισως το παρατησεις για αρκετο καιρο οπως εγω αλλα πρεπει να το τελειωσεις.

ΥΣ το ναρουτο αυτη τη στιγμη ειναι στο καλυτερο του σημειο Fourth Shinobi War :yosh:

Next Target: Bleach :hit:

zimpisanji21
Franky

Postby zimpisanji21 » 29/04/12, 17:37

Πριν περιπου 2 εβδομαδες κατεβασα για πλακα το Naruto Shippuden 259 και το ειδα και μου φανηκε πολυυυυυ γαματο, το θεμα ειναι πως ειναι το μονο επεισοδιο που εχω δει κ οπως ειπες κ εσυ τωρα το anime βρισκεται στο καλυτερο σημειο του.. Το Naruto εχει και πολλα επεισοδια και για να τα πιασω απο την αρχη ειναι λιγο βουνο για μενα + το οτι οπως ειπες θα εχει και πολλα φιλλερ και μερικα οχι και τοσο ενδιαφεροντα επεισοδια...
Απο οτι καταλαβα ομως, οπως λες κ εσυ, το One Piece ειναι πιο "χαβαλε" απο το Naruto, αλλα αυτο που λες με την πλοκη που ξετιλιγεται σιγα σιγα ισχυει και στο One Piece κατα πολυ..
Αnyway thnx για τις συμβουλες..
Image
trane7free
Chopper

Postby trane7free » 29/04/12, 18:38

koulis1995 wrote:παιδια το καλιτερο που υπηρχε ηταν το dranconbball και μετα ολλα τα αλλα

Τα Dragon ball (και συγκεκριμένα τα Ζ) είναι μια κατηγορία από μόνα τους.
Πάνω κάτω όλοι οι 90's έχουμε δει τα dragon ball (όσο για τους παλιότερους σίγουρα θα τα 'χουν δει)
και δεν είχαμε μέτρο σύγκρισης με κάποιο άλλο anime τότε. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να την συγκρίνω με καμία
μιας και είμαι δεμένος μαζί τoυς.(κάθε σ/κ στον Ant1 καρφωμένος στην TV να δω dragon ball. 11.30 νομίζω ξεκινούσε :nani?: )

Anyway, για αυτό δύσκολο να τα συγκρίνεις. Και μην ξεχνάς ότι είναι σειρά του '86 σε αντίθεση με τα άλλα που είναι από το '98 και μετά.
fireandrew
Nami

Postby fireandrew » 30/04/12, 02:30

zimpisanji21 wrote:Πριν περιπου 2 εβδομαδες κατεβασα για πλακα το Naruto Shippuden 259 και το ειδα και μου φανηκε πολυυυυυ γαματο, το θεμα ειναι πως ειναι το μονο επεισοδιο που εχω δει κ οπως ειπες κ εσυ τωρα το anime βρισκεται στο καλυτερο σημειο του.. Το Naruto εχει και πολλα επεισοδια και για να τα πιασω απο την αρχη ειναι λιγο βουνο για μενα + το οτι οπως ειπες θα εχει και πολλα φιλλερ και μερικα οχι και τοσο ενδιαφεροντα επεισοδια...
Απο οτι καταλαβα ομως, οπως λες κ εσυ, το One Piece ειναι πιο "χαβαλε" απο το Naruto, αλλα αυτο που λες με την πλοκη που ξετιλιγεται σιγα σιγα ισχυει και στο One Piece κατα πολυ..
Αnyway thnx για τις συμβουλες..

αν αποφασεισης να το δεις προσεχε τα filler σε καποια στιγμη αν θυμαμαι καλα εχει 100 filler επεισοδια σερι :whaaat:

ααα και μην περιμενεις να βρεις καλυτερο anime απο το One Piece! :yosh:
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 30/04/12, 07:09

Τόσα πολλά filler περιμένω να έχει και το fairy tail τώρα που έφτασε πολύ κοντά στο manga, αν όχι 100 σίγουρα καμιά 30αριά θα τα 'χει επειδή ακόμη ίσα που μπήκε στο ζουμί του τωρινού arc
Image
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 30/04/12, 15:58

fireandrew wrote:ααα και μην περιμενεις να βρεις καλυτερο anime 500+ επειδοδίων απο το One Piece! :yosh:

Fixed...
Γιατί με λίγα επεισόδια υπάρχουν πάρα πολλά αξιόλογα anime. Οταν όμως πρόκειται για άπειρα+ επεισόδια, μερικά χάνουν τη μπάλα... :what to do:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
fireandrew
Nami

Postby fireandrew » 30/04/12, 22:26

Ναι, σε αυτο εχεις δικιο :axa-axa:
Image
vegetathom
Chopper

Postby vegetathom » 02/05/12, 22:02

Ξέρει κανείς κανένα site για να κατεβάσω naruto?
Nico Robin
Inactive Joker

Postby Nico Robin » 03/05/12, 08:25

narutoget.com για το αρχικο ναρουτο και Τaka fansubs για το Shippuden (τα εχει και με ελληνικους υποτιτλους)
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 25/07/12, 17:10

Εγώ έχω κάνει το πιο τρελό πράγμα στην ζωή μου.
Έχω δει όλο το Νaruto και το Νaruto Shippuden και τα filler μαζί και πραγματικά σε ορισμένα filler ήθελα να βγάλω τα ματιά μου.
Τη παίρνουν αυτοί οι animators??
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net

Return to “Anime Discussions”