Ποιο ανιμε θα προτινατε στους φιλους σας και γιατι;

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
dudelexin
Chopper

Re: Ποιο ανιμε θα προτινατε στους φιλους σας και γιατι;

Postby dudelexin » 16/02/14, 16:18

το ναρουτο εαν ειχε χρονο....

SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 16/02/14, 18:53

Sanji-kun wrote:Αλήθεια;; Για πες κανένα να δω!

Fullmetal Alchemist:Brotherhood
Fate Zero
Baccano
Ao No Exorcist
Durarara(αν και από ένα σημείο και μετά δεν μου άρεσε-ωστόσο είναι πολύ καλό)
Fullmetal Alchemist
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
gianna
Nami

Postby gianna » 25/02/14, 16:54

μολις τελιωσα το death note και ειπα να σας παραθεσω εμπεριστατωμενα πλεον την αποψη μου, μου αρεσε πολυ στην αρχη κ προς το τελος, μου θυμισε την αγαπημενη μου σειρα (dexter) σε πολλα σημεια.
Spoiler: Show
ο light πανεξυπνος κ οξυδερκης παντα ενα βημα μπροστα απο τον L (συμπαθεστατος παρεπιπτωντος ) αλλα εκει στην μεση καπου κουρασε με τον light να προσπαθει να πιασει απεγνωσμενα τον kira εχοντας ξεχασει οτι ειναι ο ιδιος και το τελος δεν μ αρεσε ναι μεν γτ τελικα πεθαινε ο light (ομως καταλαβαινω οτι ετσι επρεπε να μπει ενα τελος) αλλα κ γτ φανηκε σαν να γραφτηκε προχειρα κ βεβαιασμενα
παντως για μενα που αρχισα με one piece κ ενω ειναι κατι εντελως διαφορετκο απο οτι ηξερα μου αρεσε πολυ κ αξιζει μια θεση στον σκληρο μου αμεσως επομενα baccano και soul eater και βεβαια Ao No Exorcist!!!!!!!
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 25/02/14, 18:26

Gianna ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σου και σε παροτρύνουμε να συνεχίσεις! Αλλά καλό είναι όταν κάνεις ένα σχόλιο για κάποιο anime που προτείνεις, αυτά που αφορούν τη σειρά να τα βάζεις μέσα στο εικονίδιο spoiler που έχει πάνω από το χώρο σύνθεσης του μηνύματος σου και να τα γράφεις εκεί. Καθώς νομίζω, ότι αν προτείνεις σε κάποιον να δει κάτι στο οποίο πραγματικά υπάρχει το ενδιαφέρον και του λες κάποια πράγματα πολύ σημαντικά για τη σειρά που του προτείνεις, άθελα σου τον αποτρέπεις από το να το δει. Οπότε θα πρότεινα παραπάνω, αυτά που αναφέρεις για τον light να τα βάλεις σε spoiler ή αν δεν γνωρίζεις εσύ να το κάνει κάποιος διαχειριστής.

Υ.Γ. Αν θες να αποφεύγεις τα spoiler μπορείς να τα λες λίγο πιο αφηρημένα. Ωστόσο αν θες να μιλήσεις στα ίσια για το anime μπορείς να το κάνεις στη θεματική ενότητα Anime Discussions που ενδεχομένως να υπάρχει ενότητα για το anime που θες να μιλήσεις, ή αν δεν έχει, δημιουργείς εσύ μία.
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 25/02/14, 19:25

gianna wrote:
αλλα εκει στην μεση καπου κουρασε με τον light να προσπαθει να πιασει απεγνωσμενα τον kira εχοντας ξεχασει οτι ειναι ο ιδιος

Αν κατάλαβα καλά το σημείο που λες πρέπει όντως να είχε ξεχάσει ότι είναι ο Kira γιατί έδωσε το Death Note του.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
gianna
Nami

Postby gianna » 26/02/14, 20:11

Sanji-kun σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες όσων αφορα το forum η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω πως να βαλω το κειμενο σε spoiler (βασικα δεν νομιζω οτι ειμαι 100% σιγουρη οτι γνωριζω την εννοια της λεξης) λογκα ειναι οι πληοφοριες απο οτι καταλαβαινω την θεματική ενότητα Anime Discussions ουτε καν την ηξερα και απο τα λιγα που ειδα νομιζω θα γινει η αγαπημενη μου και παλι σε ευχαριστω

-- 26 Φεβ 2014, 7:13 pm --

Αν κατάλαβα καλά το σημείο που λες πρέπει όντως να είχε ξεχάσει ότι είναι ο Kira γιατί έδωσε το Death Note του.

ναι για εκεινο το σημειο μιλησα
Christy
Joker Team

Postby Christy » 23/03/14, 11:13

Παιδιά ψάχνω να δω κάποιο νέο anime. Έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια με τις προτάσεις σας... :muaha:
Ψάχνω κάποιο τύπου one piece που να σας άρεσε. Βέβαια δε θέλω να είναι και πολύ μεγάλο. Αυτά!
teo1323
Zoro

Postby teo1323 » 23/03/14, 12:05

Hunter x Hunter
Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323
iNeXoRaBlE
Global Moderator

Postby iNeXoRaBlE » 23/03/14, 17:40

Christy wrote:Παιδιά ψάχνω να δω κάποιο νέο anime. Έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια με τις προτάσεις σας... :muaha:
Ψάχνω κάποιο τύπου one piece που να σας άρεσε. Βέβαια δε θέλω να είναι και πολύ μεγάλο. Αυτά!

Το πρώτο που προτείνω είναι το Magi και οι 2 season μετά 2 μικρά Hamatora the animation και Noragami.
Madao The One And only...
Image
Image
teo1323
Zoro

Postby teo1323 » 23/03/14, 18:51

Το Hamatora και το Noragami για εμένα δεν αξίζουν είναι πολύ βαρετά μπορείς να βρεις πολύ καλύτερα στα ίδια επεισόδια.
Λοιπόν εγώ σου προτείνω
1)Full Metal Alchemist Brotherhood
2)Hunter x Hunter
3)Hajime no Ippo
To μεγαλύτερο είναι το Ippo που έχει 125 επεισόδιο και 2 ταινίες αλλά σύντομα το Hunter x Hunter θα το περάσει.
Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323

Return to “Anime Discussions”