Αρνητικά Σχόλια για τα Άνιμε!

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
Pante-Roronoa
Zoro

Re: Αρνητικά Σχόλια για τα Άνιμε!

Postby Pante-Roronoa » 03/05/13, 16:18

Πιστευω πως κανουν πολυ φασαρια για το τιποτα.Δεν ειναι ψεμμα το οτι στα anime εχουν μπλεξει διαβολους, τερατα, το 666, τραβελια, γκει κλπ κλπ αλλα το να τα βλεπεις δεν νομιζω οτι μπορει να σε κανει κατι τετοιο...ουτε γκει εγινα, ουτε αθεος (χωρις να ειναι κατι κακο...απο τη στιγμη που δεν προκαλει ο καθενας μπορει να πιστευει οτι γουσταρει).Μ'αρεσουν πολυ τα anime αλλα μεχρι εκει.Η θρησκεια μου και οι προτιμησεις μου δεν εξαρτωνται απο φανταστικους χαρακτηρες που δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα...

Image
Spoiler: Show
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 03/05/13, 17:51

Pante-Roronoa wrote:Πιστευω πως κανουν πολυ φασαρια για το τιποτα.Δεν ειναι ψεμμα το οτι στα anime εχουν μπλεξει διαβολους, τερατα, το 666, τραβελια, γκει κλπ κλπ αλλα το να τα βλεπεις δεν νομιζω οτι μπορει να σε κανει κατι τετοιο...ουτε γκει εγινα, ουτε αθεος (χωρις να ειναι κατι κακο...απο τη στιγμη που δεν προκαλει ο καθενας μπορει να πιστευει οτι γουσταρει).Μ'αρεσουν πολυ τα anime αλλα μεχρι εκει.Η θρησκεια μου και οι προτιμησεις μου δεν εξαρτωνται απο φανταστικους χαρακτηρες που δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα...

Δεν ξέρεις πόσο συμφώνησα με αυτό που έγραψες.Αν υπήρχε κάτι παρόμοιο με του Like στο facebook πιστεύω θα είχες μαζέψει αρκετά.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 03/05/13, 18:26

καλα εεε υποκλινομαι :kneel: :kneel: και να σκεφτης η καθυγητρια μου μου ελεγε αλλα κουλα για τους πεδοφιλους που εφτιαξαν τα ανιμε για αυτο το λογο δηλαδη ελεος τι ειπε για να ειναι στο θεμα
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 03/05/13, 20:54

Εγώ ένα πράγμα μόνο παρατήρησα...
Εκτός ότι κάνει spoiler για τα συγκεκριμένα anime που λέει, κάποια από αυτά, όπως το Death Note, δεν έχουν παιχτεί στην ελληνική τηλεόραση.
Παρόλα αυτά ο τύπος το έψαξε, το κατέβασε και το είδε.
Άρα, εμένα αυτό μου λέει ότι παίζει να είναι πωρωμένος με τα anime και απλά trollάρει.
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 03/05/13, 22:56

Όντως αυτό με παραξένεψε και εμένα.Είναι ψαγμένος γενικά στα επεισόδια και όχι μόνο αυτό, δεν έχει μόνο "διάσημες" στιγμές, έχει και πράγματα από τις πιο άκυρες.
Image
VampGiousti
Sanji

Postby VampGiousti » 03/05/13, 22:56

Όντως! Επίσης, κάποια στιγμή μας λέει ότι ήταν φανατικός των άνιμε! Εντάξει, αυτό το "ήταν" δεν το πιστεύω! Είναι δυνατόν κάποιος να κατέχει την δυνατότητα να ξεχάσει τόσο γρήγορα τα άνιμε ο.Ο! Πόσο μάλλον άμα έχει δει One Piece, Bleach, Naruto και Death Note :lalala:!!!
Image
Image

Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 03/05/13, 23:52

Τα δύο μεσαία που έχεις βάλει αν τα έβλεπα θα ήθελα να τα ξεχάσω. :axaxaxa:
Image
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 04/05/13, 00:21

Ευχαριστω!! με κανετε και κοκκινιζω :axaxaxa: :yioupi:
Δεν ειναι καθολου απιθανο να εβλεπε φανατικα anime.Απλα απο ενα σημειο και μετα μπορει κατι να τον επιρρεασε
Image
Image
elean
Brook

Postby elean » 04/05/13, 00:55

ειμαι μια μικρη μασωνος και illuminati απαπα δεν το ξερα :axaxaxa:
περα απο την πλακα ομως ειναι κι η σελιδα που τα γραφει αυτα ''Ορθοδοξος Χριστιανισμος'' (οχι οτι λεω κατι για την θρησκεια απλα τετοια site αναφερουν τετοιους κινδυνους.. εδω ειχα δει site με ονομα ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΤΕ ΜΕ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ.. ΠΡΟΣΤΕΤΕΨΤΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ)
on topic ομως..
αυτα που γραφει δεν ειναι τελειως μα τελειως ακυρα.. ειναι αληθεια οτι τα ανιμε προβαλλουν σκηνες ακαταλληλες για μικρα παιδια.. αλλα ακομη κι η Ελλαδα σταματουσε τα ανιμε τα οποια προβαλλαν υπερβολικη βια πχ one piece
τα ανιμε που αναφερει μεχρι τωρα αυτος τα βρισκεις μονο στο ιντερνετ..
ομως η ωμη βια, το γυμνο σωμα, οι τραβεστι ή gay αυτη ειναι η πραγματικη ζωη.. δηλαδη τι θελει να παρουσιαζουν εναν λουλουδενιο κοσμο.?? ενταξει ειναι υπερβολικο να μιλησω για μικρες ηλικιες αλλα ενας εφηβος γιατι ειναι κακο να δει το γυμνο σωμα; ή καποιον gay; αυτο δεν παει να πει ελευθερια; αν το παιδι δεν ξερει τι ειναι ομοφυλοφιλια μετα δεν θα αποκτησει ρατσιστικες αντιληψεις; αυτα που σου μαθαινει ενα ανιμε δεν θα στα μαθει ουτε το σχολειο ουτε τα σκουπιδια της τηλεορασης... οκ το παρακανα λιγο αλλα δεν μπορω να ακουω τετοια..
και μην ξεχναμε οτι αυτα που λεει οτι προβαλλουν τα ανιμε τα ιδια κι χειροτερα προβαλλει καθε αμερικανικη σειρα-ταινια. Για αυτο υπαρχουν κι τα ορια ηλικιας. Εγω πχ. δεν μπορω να δω αιμα,βια κλπ σε ταινιες κι μου ειναι ευκολοτερο να το δω σε ανιμε (που κι παλι κλεινω τα ματια μου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα :axaxaxa: )
ΑΓΑΠΑΩ ΤΑ ΑΝΙΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ :imthebest:
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 04/05/13, 01:20

Και το δικό σου post είναι αρκετα καλό, αν και είσαι δολοφόνος. :axaxaxa:

Ωστόσο τη σελίδα "Προστατεύστε τον Ελληνισμό, παντρευτείτε Ελληνόπουλα" που την βρήκες;
Image

Return to “Anime Discussions”