Αρνητικά Σχόλια για τα Άνιμε!

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
VampGiousti
Sanji

Αρνητικά Σχόλια για τα Άνιμε!

Postby VampGiousti » 02/05/13, 16:16

Λοιπόν, καθώς σέρφαρα στο Ίντερνετ ωραία και καλά, πέφτω σε ένα άρθρο.... Που λέει πως τα άνιμε είναι ένα μάτσο βλακείες και πως δεν πρέπει να τα παρακολουθούμαι! :what?:
Δείτε εδώ: 1ο Άρθρο και 2ο Άρθρο
Να η δική μου γνώμη γι' αυτό το άρθρο:

Γιατί εγώ απ' όλα αυτά που διάβασα προσπαθούσε να μας πει πως τα άνιμε είναι ένα μάτσο βλακείες;; Είναι σαν να μου λέει πώς η Κάντυ Κάντυ -που οι περισσότερες/οι μεγαλώσανε μ' αυτή- είναι μια βλακεία :wanna mess: Μην πω για το Yu Gi Oh & το Pokemon... Και καταρχάς κάπου έχει ξέχασε να μας πεις πώς τα άνιμε χωρίζονται και σε Ecchi κατηγορία! Που σημαίνει πως σίγουρα θα έχει μια σεξουαλική σκηνή ή τουλάχιστον να μην τα βλέπουν μικρότερες ηλικίες και αυτό πάει για το HighSchool Of The Dead (βλέπε άρθρο)....! Επίσης και τα Splatter! Αυτά μπορεί να περιέχουν αρκετό αίμα αλλά πάντα συνιστάτε για παιδιά άνω μιας προκαθορισμένη ηλικίας ή και από μια ηλικία που να ''αντέχει'' ή να επιτρέπει την παρακολούθηση αυτών των σκηνών και αυτό πάει για το Elfen Lied (βλ. άρθρο)! Ναι μεν δεν είναι καλό να τα βλέπουν τα παιδιά μικρότερη ηλικίας (τις σκηνές εννοώ) αλλά αυτό δεν σημαίνει πώς φτιάχτηκαν ''ειδικά'' για τα παιδιά :drop: Να προσθέσω πώς τα: η Κάντυ Κάντυ, οι περιπέτειες του Πινόκιο, Ρομπέν των Δασών, Οι περιπέτειες της Σταχτοπούτας μέχρι και η μάγια η μέλισσα (ο.Ο) είναι άνιμε που σχεδόν όλη η Ελλάδα αγάπησε!!! Επίσης, αυτά που προβάλλονται στις μέρες Monsuno, Bayblade, Pichi Pichi Pitch, Thundercats κ.α. είναι και αυτά άνιμε! Αυτά είχα να πω, όποιος συμφωνεί, συμφώνησε! :imthebest:

Έλεος! Φαίρνει κάτι ''άσχετα'' παραδείγματα..... Καταρχάς, από πού και ως πού προβλήθηκε το Naruto, Bleach, Elfen Lied, HOTD, Claymore κ.α. στην Ελλάδα για να κάθεται και να τα σχολιάζει;! Οκ, το One Piece, Yu Gi Oh, Dragon Ball, Sailor Moon προβλήθηκαν αλλά δεν ήταν αυτό το νόημά τους :drop:.... Δηλαδή δεν ξέρω τι να πω.... Κάτι 666 μου πέταξε εκεί..... :hit: Αλλά τέλος πάντων, άμα ήταν γνώμη του θα την σεβόμουν, αλλά άκουσε εκεί να μας λέει πως ''Δεν πρέπει να τα βλέπουμε''.....

Image
Spoiler: Show
Image

Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Αρνητικά Σχόλια για τα Άνιμε!

Postby SANDOKANTHANOS » 02/05/13, 17:26

Το πρώτο άρθρο το είχα ξαναδιαβάσει, αλλά το δεύτερο όχι.Βλέπω δεν διστάζει να κρίνει όχι μόνο τα anime που έπαιξαν στην Ελλάδα αλλά γενικά.Όταν κάτι θα γίνει διάσημο θα υπάρχουν σίγουρα και κάποιοι που θα το κατακρίνουν.Πραγματικά είναι πολύ ηλίθιος αν πιστεύει ότι όλα τα anime απευθύνονται στα παιδιά.Θυμάμαι όταν το είχανε βάλει αυτό στην Anime Greek όταν είχε πρωτοβγει είχε φάει ένα κράξιμο μέσω των σχολίων...
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
VampGiousti
Sanji

Postby VampGiousti » 02/05/13, 17:31

Φανταστείτε άμα είχα δει αυτό το άρθρο πιο νωρίς..... Θα γινόταν ο χαμός..... Μην σας φαίνονται τα παραπάνω που έχω γράψει λίγα.... έχω πολλά να πω!
Image
Spoiler: Show
Image

Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 02/05/13, 20:57

αυτο μου το ειχε δωσει η κυρια στο σχολειο αφου της ειχα κανει μια εργασια για τα ανιμε δηλαδη ενταξει ελεος να που ακου εκει 666 στα sharigan κ.α.
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 02/05/13, 21:56

Αλήθεια λες;Στο έδωσε καθηγήτρια αυτό;
Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 02/05/13, 22:07

ναι το ειχε φτιαξει σαν εργασια μια συμμαθητρια μου (που να την παρη και να την σηκωσει :die: :die: :die: :die: )
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 02/05/13, 22:45

Δηλαδή ο ένας είχε φέρει εργασία για τα anime και η άλλη εργασία κατά των anime;

Και για να είμαι on topic.Αυτά που γράφει δεν έχουν νόημα.Οι Γιαπωνέζοι δεν είναι Χριστιανοί.Βουδιστές είναι και μερικοί Κομφουκιστές, αν δεν κάνω λάθος.Λογικό είναι να χρησιμοποιούν στοιχεία από τις άλλες θρησκείες με τρόπο φυσιολογικό και χωρίς να τους πειράζει.Δεν νομίζω αν έβγαζε κανένας Έλληνας cartoon που είχε πρόσπωπα της ισλαμικής θρησκείας να πείραζε κανέναν.Έτσι και στους Γιαπωνέζους.

Υ.Σ.(δεν έχω τίποτα με την ισλαμική θρησκεία, απλά την χρησιμοποίησα ως παράδειγμα)
Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 03/05/13, 00:32

και εγω αυτο λεω δηλαδη το 666 στο αμαξι του gohan ηταν τελειως τυχαιο :shut up:
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 03/05/13, 01:32

Εγώ νόμιζα ήταν της Videl το αμάξι.Τέλος πάντων, αυτό όχι, νομίζω ότι υπήρχε επίτηδες στο αμάξι λόγω του Satan.Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι αυτή είναι η διαφορά μεταξύ των anime και των cartoon.Τα cartoon είναι για παιδιά, ενώ τα anime για μεγαλύτερες ηλικίες.Εξάλλου δεν τα έχει δείξει όλα αυτά που είπε στην τηλεόραση για να πάει ο κάθε no lifer να τα κατακρίνει.Γιατί να κάθεσαι να ασχολείσαι με την ασχολία του άλλου και να την κατακρίνεις κιόλας αυτό σημαίνει.Ότι δεν έχεις τι να κάνεις κατά τη γνώμη μου.Τέλος πάντων 'nough said εξάλλου δεν πρόκειται να φτάσουν στα αυτιά του ποτέ.
Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 03/05/13, 09:49

δυστυχως :aou: αν και ολα ειχαν να κανουν με καναν παλιομοδιτη γερο :muaha:
Image

Return to “Anime Discussions”