Επεισόδιο 566-Το τέλος πλησιάζει!Η τελική αποφασιστική μάχη

Συζητήστε τις εξελίξεις των επεισοδίων του anime.

Πώς σας φάνηκε το επεισόδιο 566;

Τέλειο
8
38%
Πολύ Καλό
10
48%
Καλό
2
10%
Μέτριο
0
No votes
Άσχημο
0
No votes
Άθλιο
1
5%

Total votes: 21
taperaki
Brook

Re: Επεισόδιο 566-Το τέλος πλησιάζει!Η τελική αποφασιστική μάχη

Postby taperaki » 01/10/12, 01:36

οκ αρκετα καλο αλλα για καποιο λογο δεν τρελαθηκα παρα την δραση/νεα στοιχεια

το papara-hammer kai to haiku του brooke οι καλυτερες σκηνες

Spoiler: Show
onepieceakias
Usopp

Postby onepieceakias » 01/10/12, 02:53

οποιος διαβαζει το manga θα το βρηκε τραγικο το σημερινο επεισοδειο.τι να πρωτοσχολιασεις,το οτι ο hody εγινε πιο γρηγορος απο τον luffy ενω ηταν σε g2,οτι η επιθεση με τους καρχαριες τον πετυχε ενώ στο manga την απεφυγε για πλακα.Προφανως καπως επρεπε να γεμισουν το εικοσαλεπτο αν και θα μπορουσαν να το κανουν αλλιως.
Η επιθεση του brook παντως τα σπασε :sukeee:
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 01/10/12, 13:31

Τέλειο το επεισόδιο. Επιτέλους είδαμε τις καινούριες επιθέσεις αν και συμφωνώ σε μερικά σημεία με τον Sogeking ούτε εγώ θυμάμαι να είναι τόσο δυνατός στο μάνγκα.
Έχω και άλλη μια ένσταση, η επίθεση του Zoro ήταν λιγότερο φαντασμαγορική από τους άλλους και δεν έχει να κάνει με τον μανγκάκα, έχει να κάνει καθαρά με τον σχεδιασμό του άνιμε.
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
ihypn9z
Sanji

Postby ihypn9z » 01/10/12, 15:00

onepieceakias wrote:οποιος διαβαζει το manga θα το βρηκε τραγικο το σημερινο επεισοδειο.τι να πρωτοσχολιασεις,το οτι ο hody εγινε πιο γρηγορος απο τον luffy ενω ηταν σε g2,οτι η επιθεση με τους καρχαριες τον πετυχε ενώ στο manga την απεφυγε για πλακα.Προφανως καπως επρεπε να γεμισουν το εικοσαλεπτο αν και θα μπορουσαν να το κανουν αλλιως.

Το ίδιο σκεφτόμουνα αλλά για άλλο λόγο. Περίμενα τις μάχες μεγαλύτερες. Όπως σε άλλα arc, 2 μάχες το επεισόδιο. Αλλά καλύτερα να φεύγουν απο το FI,μακράν το χειρότερο arc,ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι ήθελαν να πάνε εκεί εδώ και πολύ καιρο.
Image

"We must be thorough and leave nothing left! We must eliminate the very possibility of evil existing!" Sakazuki Akainu
SkullJoke
Brook

Postby SkullJoke » 01/10/12, 21:08

ihypn9z wrote:
onepieceakias wrote:οποιος διαβαζει το manga θα το βρηκε τραγικο το σημερινο επεισοδειο.τι να πρωτοσχολιασεις,το οτι ο hody εγινε πιο γρηγορος απο τον luffy ενω ηταν σε g2,οτι η επιθεση με τους καρχαριες τον πετυχε ενώ στο manga την απεφυγε για πλακα.Προφανως καπως επρεπε να γεμισουν το εικοσαλεπτο αν και θα μπορουσαν να το κανουν αλλιως.

Το ίδιο σκεφτόμουνα αλλά για άλλο λόγο. Περίμενα τις μάχες μεγαλύτερες. Όπως σε άλλα arc, 2 μάχες το επεισόδιο. Αλλά καλύτερα να φεύγουν απο το FI,μακράν το χειρότερο arc,ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι ήθελαν να πάνε εκεί εδώ και πολύ καιρο.

Ε όχι εντάξει δεν ήταν και το χειρότερο arc (για μένα ήταν το arc του Foxy αλλά είναι εκτός θέματος). Και όσο για το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και ο Hody όντως μπορεί να ήταν πιο γρήγορος αλλά και πάλι ο Luffy τον ξεφτίλισε. Για το Brook το ημίθεο και το Hammer του papara δεν σχολιάζω καν :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:
It's true I am just bones but only because I'd been waiting to lose a few pounds

https://38.media.tumblr.com/9c271761cba402a661e320c9986b5146/tumblr_n1tfcpNnbG1s74qeso2_500.gif
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 01/10/12, 21:16

Συμφωνώ και εγώ με τον SkullJoke, δεν είναι το χειρότερο arc, εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το FI, βλέπετε ευχάριστα, εκτός από τα flashbacks και όταν μαζεύοταν στις πλατεία για την εκτέλεση, εκεί είχα σκυλοβαρεθεί να τα βλέπω...
Εμένα σ' αυτό το επεισόδιο, μου άρεσε οι μάχες του πληρώματος των Mugiwara vs των Πειρατών των Ψαρανθρώπων.
Η μάχη του Luffy και εμένα δεν μου άρεσε έτσι όπως την κάναν, όλο ξύλο έτρωγε και υποτίθεται πως έχει προπονηθεί...
Χρησιμοποιεί και τα τρια είδη Haki και βελτιωποίησε το Gear 2 Gear 3(αν τα θυμάμαι καλά)...
Ότι τον περνούσε ο Hody σε ταχύτητα με το Gear 2 ήταν πολύ βλακεία, εδώ τους CP9 έφτανε που χρησιμοποιούσαν καλύτερες τεχνικές από τον Hody!
Ειδικά ο Lucci...
Image
My Life Spent On Anime
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 01/10/12, 21:20

Το Foxy arc είναι filler,και δεν μετράει ( παρότι είχε πολύ γέλιο ). Θα συμφωνήσω με τον ihypn9z,μακράν το χειρότερο από πλευράς animation,πλοκής . Το μόνο ίσως που ήταν καλό ήταν οι διάλογοι .
Όταν βλέπω με CoO και Gear Second να αστοχεί ο luffy απέναντι στον Hody,που κινούταν λες και είχε κι αυτός g2,ναι ήταν μεγάλη ξενέρα. Και να τις τρώει κι από πάνω ο Luffy ( που στο manga έγινε διαφορετικά )... :damn: :damn:
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 01/10/12, 21:24

Να φανταστείς στο μάνγκα το έχω πολύξεχάσει, εμένα δεν μου άρεσε και έτσι όπως έδειξε τις επιθέσεις του Usopp, στο μάγνκα ήταν πολύ πιο καλύτερη!
Αν και περίμενα να δω τη συγκεκριμένη επίθεση, ψιλό απογοητεύτηκα!
Image
My Life Spent On Anime
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 01/10/12, 21:25

Το Foxy Arc δεν ήταν φίλερ (όχι ολόκληρο τουλάχιστον), υπάρχει και στο manga :what?:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 01/10/12, 21:29

Το μέρος που είναι φιλλερ εννοώ προφανώς!
Image

Return to “Σχολιασμός Επεισοδίου”