Ρωτήστε τον Oda...

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
kalliniki
Joker Team

Re: Ρωτήστε τον Oda...

Postby kalliniki » 28/12/12, 21:33

Επίσης εκτός από κουτός επηρεάζεται και εύκολα απ' ότι βλέπω!
Η αλήθεια είναι πως και εγώ το προτιμώ έτσι το One Piece. Παρόλο που δεν θα κάνει ζευγάρια, στοιχεία ρομάντζου έχει λίγο απλώς δεν είναι μεταξύ του πληρώματος!
Και εκτός ότι δεν έχουν κοινά ενδιαφέρονται και δεν ταιριάζουν ώς χαρακτήρες νιώθουν σαν αδέρφια και δεν αποχωρίζονται κανέναν!
Π.χ. Zoro και Sanji. Αιώνιοι εχθροί αλλά όταν εμφανίστηκε ο Kuma στο Thriller Bark κατευθείαν ήθελε να πάρει την θέση του Zoro αλλά ο Zoro δεν τον άφησε χτυπώντας τον, όταν ξύπνησε όμως ο Sanji το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να τον ψάξει!
Και ναι δυστυχώς λόγω ότι νιώθουν αδέρφια δεν πρόκειται να δούμε κανένα ζευγάρι.
Εκτός και άμα γίνει τίποτα στο τέλος του manga, όταν γίνει βέβαιο ο Luffy Βασιλιάς των Πειρατών!

Image
My Life Spent On Anime
Spoiler: Show
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
kristi
Zoro

Postby kristi » 08/01/13, 22:13

παιδια εχω ερωτηση πως γινετε ολοκληρος Gol D. Roger να πιαστηκε απο τους ναυτικους και να εκτελεστικε ?????? :nani?:
Image
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 08/01/13, 22:17

Κριστι σε ποιο επεισοδιο εισαι?? Θα απαντηθει στο 400 αν θυμαμαι καλα! Αν θες παραυτα να μαθεις την απαντηση....
Δεν πιαστηκε απο τους ναυτικους αλλα παραδοθηκε μονος του γιατι επασχε απο μια ανιατη ασθενεια!
Και ειχε ηδη κατακτησει την Grand Line!
Image
Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 08/01/13, 22:38

αααααααα Sorry δεν το ηξερα ειμαι στο 379
μιπως ξερεις ποια ειναι οι ασθενια ???
Image
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 08/01/13, 22:42

Οχι δεν γνωριζουμε...
Αν θες βαλτο και εσυ σε σποιλερ γιατι μπορει να μην το ξερουν και αλλοι!
Image
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 08/01/13, 22:42

kristi wrote:αααααααα Sorry δεν το ηξερα ειμαι στο 379
μιπως ξερεις ποια ειναι οι ασθενια ???

Μην τρως spoiler βρε!
Έχε λίγο υπομονή!
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 08/01/13, 22:46

Αυτό ήθελα να το μάθω καιρό τώρα.Ο Gol D. Roger ή ο Shirohige είναι δυνατότερος;
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 08/01/13, 22:53

Παρόλο που ο Shirohige ήταν χρήστης του Διαβόλου αλλά και είχε δημιουργήσει τεράστιο πλήρωμα αφού είχε πόσα καράβια, πιστεύω ότι ήταν ο Gol D. Roger, δεν βγήκε για πλάκα ο Βασιλιάς των πειρατών. Επίσης, πιστεύω ότι δεν ήταν χρήστης του Διαβόλου αλλά ήταν κάτι σαν παραπλήσιο του Luffy ως προς την συμπεριφορά του και τον χαρακτήρα του Luffy, ήταν σοβαρός όπως φάνηκε στα flashbacks, θα πρέπει να είχε όλα τα είδη του haki και τελευταίο είχε μεγάλο μυαλό αφού κατάφερε να κυριεύσει την πιο δύσκολη θάλασσα όπου θεωρείται του Νέου Κόσμου.
Image
My Life Spent On Anime
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
DkAdam
Brook

Postby DkAdam » 08/01/13, 23:10

SANDOKANTHANOS wrote:Αυτό ήθελα να το μάθω καιρό τώρα.Ο Gol D. Roger ή ο Shirohige είναι δυνατότερος;

Μπορεί να είναι λίγο άκυρο αυτό που θα πω αλλά για εμένα ισχύει ... Έχουμε δει πολλές φορές τι ο Oda παίζει διάφορα "παιχνίδια" όσων αφορά το μέγεθος τον χαρακτήρων ... η γνώμη μου είναι ότι με το μέγεθος θέλει να δείξει την ανωτερότητα κάποιου απέναντι σε κάποιον άλλο ..
υπάρχουν πολλά παραδείγματα όπως : ο whitebeard είναι σχεδόν giant σε σχέση με τους υπόλοιπους ανθρώπους ... παρόλα αυτά στο marineford την στιγμή που πέθαινε ο white έδειξε την συνομιλία του με τον roger στην όποια ήταν ίδιοι στο μέγεθος .. ο roger τώρα έχουμε δει ότι έχει το ίδιο μέγεθος με τον dark king ο οποίος με την σειρά του με τον luffy ... με βάση αυτό θεωρώ πως ο whitebeard είναι ισοδύναμος με τον Roger (μπορεί να είναι και λάθος σκεπτικό δεν ξέρω ...)

Ο Whitebeard δεν είχε στόχο να βρει ούτε το raftel ούτε το One piece για αυτό και δεν το έκανε ποτέ .. το μονο που ήθελε είναι να φτιάξει μια μεγάλη οικογένεια
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 08/01/13, 23:18

Αν θυμαμαι καλα σε ενα flashback πριν μπει ο Ace στο πληρωμα του Shirogige, ειχε πει μολις αντικρισε τον Shirogige: "Ωστε αυτος ειναι ο ανδρας του οποιου η δυναμη συγκρινεται με εκεινου" εννοωντας τον Roger!
Τωρα αυτοι οι δυο υπερ-πειρατες ζησαν την ιδια περιοδο και για να εγινε ο Roger βασιλειας των πειρατων θα ηταν λιγο πιο δυνατος απο τον Shirogige!
Y.Γ DkAdam ο Luffy ειναι κοντοστουπης δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι ανωτερος απο πολλους αλλους! Ετσι και αλλιως καποια στιγμη θα γινει Βασιλειας των Πειρατων(εκτος και αν πεθαινει ο Οντα και δεν προλαβει... :axa-axa: ) αρα τοτε θα ειναι ανωτερος ολων, το υψος του ομως θα παραμεινει ως εχει...
Δεν συμφωνω μαζι σου! :not me:
Image
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”