Διαφορές του anime απ' το manga

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
GrOnibarD
Brook

Re: Διαφορές του anime απ' το manga

Postby GrOnibarD » 25/03/12, 22:58

χαζομαρες τα ανιμ ειναι γενικα για μεγαλες ηλικιες και οχι για παιδακια...δεν ειναι καρτουν!χαζομαρα των ανιμειτορς που δεν το καναν λιγο ποιο μπρουταλ!

alitampouras23
Nami

Postby alitampouras23 » 25/03/12, 23:13

Πωωω κ εβλεπα τις εικονες και δεν εβλεπα και τεραστια διαφορα!!!
Μετα που ειπε για το κεφαλι πορωθηκα κ πηγα και ξεκινησα να διαβαζω κ εγω :D
CaTDoG
Joker Team

Postby CaTDoG » 26/03/12, 00:22

Όντως, αυτό για το μισό κεφάλι ούτε εγώ το είχα προσέξει. Ανατριχιαστικό! :axa-axa:
Δηλαδή στο manga πάλευε με μισό κεφάλι. :whaaat:

Τ-Ε-Ρ-Α-Σ! :ghost:
Image
mikel
Brook

Postby mikel » 26/03/12, 14:35

Epsilon wrote:Ήταν μεταφορικό το για παιδάκια. Στην πάνω εικόνα λείπει το μισό κεφάλι του Wb, όχι απλά το μισό μουστάκι. Και οι δύο τρύπες είναι λίγο γελοίες έτσι όπως τις δείχνει. Τρύπα και μαύρη μαυρίλα μέσα. Επίσης δεν έχει σπαθιά καρφωμένα πάνω του. Με άλλα λόγια, δε βάλανε αυτές τις λεπτομέρειες για να είναι κατάλληλο για "παιδάκια"....

αν τ παμε ετσι στ μανγκα δν φαινονται οι τρυπες!!!!!!!κατα τν αποψη μ οχι μονο για "παιδακια"δν ειναι αλλα μ τ ζορι κ για εφηβους!!! :axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa:
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 26/03/12, 16:01

Γουστα ειναι αυτα παιδια...και εμενα του Manga με αρεσε περισσοτερο(το στιγμιοτυπο με το νεκρο σωμα του Whitebeard) αλλα και του Anime δεν ηταν ασχημο
Image
Spoiler: Show
Image
Hiken no Ace
Sanji

Postby Hiken no Ace » 27/03/12, 00:36

ωντος το anim δεν ειναι για παιδια... οποτε θα συμφωνισω και εγω επρεπε να ειναι πιστη αντιγραφη του manga
Image
mikel
Brook

Postby mikel » 27/03/12, 14:52

Hiken no Ace wrote:ωντος το anim δεν ειναι για παιδια... οποτε θα συμφωνισω και εγω επρεπε να ειναι πιστη αντιγραφη του manga

μα δν ειναι απαρετητο αυτο...δλδ οταν καποιοι κανουν ενα βιβλιο τενεια πρεπει ν τ κανουν πιστη αντιγραφη???απλα οι ανιμειτορς παιρνουν τν βασικο κορμο τ μανγκα και τν παρουσιαζουν οπως γουσταρουν και σ οποιον αρεσει!!!συμφωνω θα ηταν ωραιο ν ηταν οπως στο μανγκα αλλα δυστυχως...
Hiken no Ace
Sanji

Postby Hiken no Ace » 27/03/12, 22:37

βασικα οταν κανουν ενα βιβλιο τενια κατα την γνωμη μου ναι θα επρεπε να γινετε πιστι αντιγραφη για να μην αλιονοντε τα στιχια...αλλα οπος ειπες αυτο δεν γινετε ποτε
Image
zimpisanji21
Franky

Postby zimpisanji21 » 27/03/12, 22:47

Εγω ξεκινησα το manga και ειναι πολυ καλο, δεν μπορω να πω ακομα αν ειναι καλυτερο το manga απο το anime, αλλα οντως εχει πιο πολυ λεπτομερεια..
Βασικα πιστευω, ενα μεγαλο λαθος των animators ειναι τα filler και τα special που βαζουν για τα 10χρονα.. :damn: :trow up:
Image
Whitebeard
Franky

Postby Whitebeard » 27/03/12, 23:22

Να η σκηνη της μαχης του Whitebeard με τον Akainu...πολυ υπερβολικό αυτο με το μισο κεφαλι...ετσι οπως το πανε θα πολεμουσε ακομα και ακέφαλος ΕΛΕΟΣ

Spoiler: Show
Αληθεια πόσοι από εσάς ειστε ανω τον 18? και θελετε ακομα περισσοτερο ακραιες σκηνες???
Image
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”