Το μέλλον του one piece

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
Nikos7g7r7
Usopp

Το μέλλον του one piece

Postby Nikos7g7r7 » 28/11/11, 06:15

παιδες παρατήρησα οτι το one piece πηγαινει μεχρι το επισοδιο 500 φευγα και μου γεννηθηκε η απορια ακολουθι το ιδιο μοτιβο γινετε καλιτερο η θα κατάληξη σαν αλλες μακροχρονες σιρες που αρχιζουν ωραια χαλανε και στο τελος οι δημιουργοί τους τις τελειωνουν με ενα βιαστικο τελος?

Nico Robin
Inactive Joker

Re: Το μέλλον του one piece

Postby Nico Robin » 28/11/11, 08:57

Νίκο ίσως χαλάσει ίσως δε χαλάσει αλλα αυτο το τσογλανι ο Oda δεν μας εχει δειξει τιποτα ακόμα, θες bounties θες προσωπα θες θες θες..

Αν γραψω οτι περιμενω να αποκαλυφθει στο OP ανετα βγαζω ενα μικρο βιβλιο
Nikos7g7r7
Usopp

Postby Nikos7g7r7 » 28/11/11, 12:17

Αυτο που λεω ειναι να μην το καταντησει Λαμψη απο μια στιγμι και μετα .Και οταν βαρεθη να μας πασσαρη ενα γρηγορο τελος και να μας κανει να μετανιώσουμε για τοις ωρες που περασαμε να το βλεπουμε.
Nefertari_Vivi
Inactive Joker

Postby Nefertari_Vivi » 28/11/11, 12:28

Εγώ ξέρω ότι ο Oda είπε πως είμαστε περίπου στη μέση. Πιστεύω ότι το έχει ήδη σκεφτεί το τέλος ή τουλάχιστον έχει μια ιδέα του τι θα γίνει. Δεν νομίζω να το τελειώσει βιαστικά. Αυτό βέβαια σημαίνει ότι έχουμε αρκετά χρόνια μπροστά μας μέχρι να τελειώσει.
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 28/11/11, 14:41

*Το θέμα μεταφέρθηκε

Nikos7gr7 μπορώ να σου πω, ότι παρόλο που τα επεισόδια είναι 500+, ως τώρα τουλάχιστον, δεν επαναλαμβάνεται καθόλου το στόρυ.
Ο Oda έχει δηλώσει ότι το τέλος το έχει έτοιμο στο μυαλό του, δηλαδή ξέρει εδώ και χρόνια πως θα το τελειώσει.
Σίγουρα έχει να μας διηγηθεί ακόμη πάρα πολλά, μιας και υπάρχουν διάφορα "μυστήρια" που πρέπει να αποκαλυφθούν και, έτσι όπως το βλέπω εγώ, μια 5ετία ακόμα θα χρειαστέι (το ελάχιστο σου βάζω).
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
bilaras1987
Chopper

Postby bilaras1987 » 29/11/11, 18:58

PAIDIA EPEIDI EXO DEI MEXRI TO 524 EP SAS PLIROFORO OTI EINAI 100 FORES KALUTERO KAI ME PERISOTERI AGONIA APO TA PROTA EPEISODIA
EINAI TERMA GAMATO......! AKSIZEI TON KOPO NA TO PARAKOULOUTGISETE DEN LEO PERISOTERA......
Kagestrife
Sanji

Postby Kagestrife » 29/11/11, 19:07

bilaras1987 wrote:PAIDIA EPEIDI EXO DEI MEXRI TO 524 EP SAS PLIROFORO OTI EINAI 100 FORES KALUTERO KAI ME PERISOTERI AGONIA APO TA PROTA EPEISODIA
EINAI TERMA GAMATO......! AKSIZEI TON KOPO NA TO PARAKOULOUTGISETE DEN LEO PERISOTERA......

Ολοι καταλαβαμε οτι σου αρεσε! Οπως αρεσει σε ολους μας!
Αλλα μην βαζεις
α) greeklish
β) Caps

Κατα τ'αλλα gogo!! Image

Nikos7gr7 wrote:Αυτο που λεω ειναι να μην το καταντησει Λαμψη απο μια στιγμι και μετα .Και οταν βαρεθη να μας πασσαρη ενα γρηγορο τελος και να μας κανει να μετανιώσουμε για τοις ωρες που περασαμε να το βλεπουμε.

To One Piece δε μπορει να καταληξει λαμψη, γιατι απλα εχουμε τοσα πολλα πραγματα να περιμενουμε και τοσες πληροφοριες που λειπουν!
Οποτε θελει απλα υπομονη και αρκετη τρελα για να μεινουμε στις οθονες μας 8 χρονια ακομα Image Image
Monkey.D.Luffy
Brook

Postby Monkey.D.Luffy » 01/12/11, 17:36

Παιδια το one piece τωρα ειναι στην μεση και τα εποισοδια θα ειναι μεχρι το 1300-1400 εποισοδια
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 01/12/11, 17:43

Ε εντάξει, νομίζω ότι το παράκανες κι εσύ. Αν πάει τόσο θέλει άλλα 20 χρόνια για να τελειώσει.

Θυμάμαι εντωμεταξύ τώρα, ότι ο Oda είχε δηλώσει κάπου στο Thriller Bark ότι τότε το One Piece είχε φτάσει ακριβώς στη μέση. Δεν ξέρω βέβαια αν εννοούσε σε επεισόδια, σε chapter, σε χρονικό διάστημα (μάλλον chapter θα εννούσε). Ούτε ξέρω φυσικά αν τώρα έχει σκοπό να το καθυστερήσει περισσότερο.

Η γνώμη μου είναι πάντως 7-10 χρόνια ακόμα.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Monkey.D.Luffy
Brook

Postby Monkey.D.Luffy » 01/12/11, 17:55

Τα filler που ειχε εχουν τελειωσει και δεν θα ξανα υπαρξουν ξερω οτι σε 5-6 χρονια το πολυ θα εχει τελειωσει απο εγκυρες πηγες

Return to “Γενικές Συζητήσεις”