One Piece Βραχιόλια

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
Joker
Global Moderator

Re: One Piece Βραχιόλια

Postby Joker » 18/06/14, 04:08

μπορώ να πω ότι με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο και με το spoiler και με την άποψη για το βραχιόλι. αλλά δεν ξέρουμε τίποτα για αυτό, έτσι?
και ο Oda δεν έχει αναφέρει τίποτα περί του θέματος σωστά?

Image

DON'T OPEN IT!
Spoiler: Show
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 18/06/14, 04:29

Δε γνωρίζω αν γνωρίζουμε κάτι, γιατί γενικά βαριέμαι να διαβάζω πλέον τόσο αναλυτικά τις τοποθετήσεις του Oda μιας και το OP, to το έχω παγώσει sto 618, αλλά παλιότερα που ασχολιόμουν πιο πολύ έχω καταλάβει ότι γενικά δεν ξεκλειδώνει τις σκέψεις του μέσα από τις όποιες συνεντεύξεις του, δηλαδή αν κάτι σημαίνουν αυτά θα το μάθουμε πιστεύω στα επεισόδια και όχι σε κάποια ερωτο-απάντηση, γενικά πάντως ο Oda είναι απρόβλεπτος τόσο πολύ που το κοινό του μπαίνει στη διαδικασία να δημιουργεί τεράστιες εικασίες και συνωμοσιολογίες κάτι που θα το παρατηρήσεις στα φόρουμς. Εγώ του Oda του βγάζω το καπέλο για τις ανατροπές του. Γενικά έχει την τάση να δημιουργεί υπόθεση και να ανασύρει χαρακτήρες από 100 και έπειτα επεισόδια. Πότε για παράδειγμα είπε ο Luffy ότι θέλει να πάει στο νησί των Ψαρανθρώπων και μετά από πόσα επεισόδια πήγε, πότε είδαμε τον Mihawk , Doflamingo πρώτη φορά και πότε πήραν δράση, πότε είδαμε πρώτη φορά τον Dragon και πότε μάθαμε τη σχέση του με τον Luffy κ.α. Ο Οda δεν αφήνει καρφίτσα να πέσει κάτω, πιστεύω ότι έχει πλάνο στο μυαλό του για το ποια θα είναι τα arcs μετά από τρία χρόνια και.. !
Image
Joker
Global Moderator

Postby Joker » 18/06/14, 04:36

ναι πραγματικά ο άνθρωπος αυτός είναι το κάτι άλλο.

γιατί το πάγωσες?
Image

DON'T OPEN IT!
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 18/06/14, 04:55

Γιατί δε μου αρέσει να τα βλέπω ένα - ένα, χάνει όλο το νόημα, θέλω να μαζέψω καμιά 100αρια, μετ΄από κανα δυο χρόνια δηλαδή και να ξανακαώ που θα τα έχω ξεχάσει και θα τα δω πάλι όλα από την αρχή :axaxaxa: , το έχω δει ήδη μέχρι το 618, δύο φορές, αλλά έτσι και αλλιώς υπάρχουν ένα σωρό καλά και μεγάλα anime. Έχω να δω Fairy tale, code geass, narutto, bleach, dragonball με τη σειρά και όχι dub ΑΝΤ1, αλλά το γιαπωνέζικο με sub, hunter hunter, etc, έχω ήδη μαζέει κοντά 30 επεισοδιάκια... σε κανα τετράμηνο θα μπω φαντάρος, μέχρι να βγω θα μαζευτούν τα επεισόδια...
Image
Joker
Global Moderator

Postby Joker » 18/06/14, 05:18

δεν ξέρω μου είναι δύσκολο να κάνω κάτι τέτοιο, ειδικά αν δεν έχω κάποιο άλλο να δω, και επειδή έχω γεμίσει το σκληρό δεν μπορώ να κατεβάζω νέα anime οπότε περιμένω τα release όσων παρακολουθώ.
Image

DON'T OPEN IT!
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 18/06/14, 18:05

Σε καταλαβαινω γι' αυτο, η λυση ειναι μια, e-shop καινουριος σκληρος. Θανο αυτο με τα βραχιολακια το ειδες καπου ή το διαπιστωσες μονος σου, γιατι θυμαμαι σε καποιο manga αλλα δε θυμαμαι ποιο, εκτος και αν μου φανηκε οτι κατι παρομοιο σε βραχιολακι ειχε και ο Sanji για ενα διαστημα. Αν εστω ενας καλος χαρακτηρας το ειχε, τοτε ειναι απλα σχεδιαστικο μοτιβο του Oda.
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 18/06/14, 18:12

Το είδα σε ένα site.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 18/06/14, 20:01

Χμμ εκεί που έτειναν οι απόψεις στο ότι σημαίνει κάτι ή όχι??
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 19/06/14, 01:12

Εκεί το είχε φτάσει στα άκρα ρωτώντας αν ανήκουν σε κάποια μυστικη οργάνωση.Εγώ απλά την έβαλα εδώ να πείτε τη γνώμη σας αν είναι όντως τυχαίο ή αν σημαίνει κάτι.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Joker
Global Moderator

Postby Joker » 19/06/14, 01:22

:axaxaxa: xaxaxa ναι σε μυστική οργάνωση με το mihawk, το dofla και το blueno xaxaxa :axaxaxa:
Image

DON'T OPEN IT!
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”