Θεωρίες για τον Dragon

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.
Sogeking
Inactive Joker

Re: Θεωρίες για τον Dragon

Postby Sogeking » 26/05/12, 17:48

Πολύ ενδιαφέρουσες ιστορίες.. Νομίζω κάνει μπαμ ότι έχει επηρεαστεί από αυτούς τους μύθους όσο αφορά τους Admirals ο Oda. Πάρα πολύ ενδιαφέρον μπορώ να πω.
Πάντως έτσι όπως το βλέπω ,μου ταιριάζει ο Dragon να ήταν παλιά στο Ναυτικό. Υπάρχουν τόσοι και τόσοι μεγάλοι πειρατές που είναι επικίνδυνοι και τρανοί( Yonkou ) αλλά συνεχίζει ακάθεκτα να λέει η WG ότι ο Dragon είναι ο πιο επικίνδυνος άνθρωπος στον κόσμο. Δεν πρέπει να έχει λάβει αυτόν τον τίτλο μόνο και μόνο από τις δυνάμεις του ή από τον επαναστατικό στρατό. Είμαι σίγουρος ότι γνωρίζει μυστικά της WG ,σχέδια,όπλα,τοποθεσίες. Τα πάντα. Άλλωστε ,σύμφωνα με το μύθο, ο δράκος ήταν υπήκοος όπως και οι άλλοι τρεις. Και μάλλον ήταν ο πιο έξυπνος. Οπότε δεν παίζει να μην γνώριζε τα μυστικά του "αφεντικού" του. Η μαιμου είναι χαζή δεν το κατάλαβε,ο φασιανός το γνώριζε αλλά βαριόταν και ο σκύλος παραήταν πιστός για να κάνει κάτι.

:not me:

Image
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 26/05/12, 21:43

Και εγω πιστευω οτι ο Dragon γνωριζει πολλα για την WG αλλα με διαφορετικο τροπο απο αυτον που ειπε ο Sogeking.Ο συνδεσμος του με την WG ηταν ο Kuma.Αλλιως για ποιον αλλο λογο να γινει πειραματοζωο του Vegapunk;
Image
Spoiler: Show
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 26/05/12, 21:47

Α δηλαδή θεωρείς ότι δεν ήταν στο Ναυτικό? Χμ..
Και ο Dragon δεν γνώριζε για τα σχέδια του Kuma. Αν θυμάμαι καλά.
Image
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 27/05/12, 17:57

Ναι δεν λεω οτι δεν ηταν στο ναυτικο αλλα ο συνδεσμος του με το ναυτικο ηταν ο Kuma.
Nομιζω οτι το γνωριζε.Δεν θυμαμαι να το λεει πουθενα απλα βασιστηκα στο οτι ο Kuma εγινε το πειραματοζωο του ναυτικου.Δε νομιζω να το εκανε χωρις κανενα ανταλλαγμα και χωρις να το ηξερε ο Dragon...
Image
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 27/05/12, 18:25

Ακούτε θεωρία τώρα. Ο Dragon ήταν στο ναυτικό και έφυγε σύμφωνα με τη θεωρία της Epsilon, όταν έφυγε κανόνισε να κάνει τον Kuma να φαίνεται πως είναι πειρατής (αντί revolutionary) έτσι ώστε να μπει στην WG ώς shichibukai και να παίρνει πληροφορίες.
Και τώρα που έγινε εντελώς pacifista και δεν έχει δική του βούληση είναι μάλλον επειδή το σχέδιο του Dragon έχει ήδη μπει σε εφαρμογή ή έχει κάποιον άλλο shichibukai για πληροφορίες τώρα (υπάρχουν ακόμα 3 shichibukai που δεν ξέρουμε ακόμα ποιοι είναι).
Image
Image
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 27/05/12, 19:49

Αυτο ακριβως εννοουσα για τον Kuma!
θα εδινε πληροφοριες για την τεχνογνωσια του ναυτικου και διαφορα αλλα...για αυτο και ο Dragon ηταν παντα ενα βημα μπροστα
Image
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 28/05/12, 19:06

Α-χα. Πάντως μακάρι να ισχύει ο μύθος και να είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα . :yosh:
Απλά τρέμω όταν σκέφτομαι τι μας περιμένει από την διάνοια που λέγεται Oda :sukeee:
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 23/07/12, 20:00

Sogeking wrote:Α δηλαδή θεωρείς ότι δεν ήταν στο Ναυτικό? Χμ..
Και ο Dragon δεν γνώριζε για τα σχέδια του Kuma. Αν θυμάμαι καλά.

Όχι νομίζω το ήξερε.
Το λέει εδώ:
Image
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 23/07/12, 22:51

Ναι προφανώς ήμουν λάθος :)
Image
VLANT TSEPES
Brook

Postby VLANT TSEPES » 18/06/15, 10:26

μακαρι ο Dragon να μπορει να κανει φανταστικα πραγματα ισχυει η παραπανω θεωρια γιατι οταν πολεμουσε τον Smoker καταιγιδα ετσι απλα....ετσι και αλλιως σιγουρα εχει καποια τεραστια κια φανταστικη δυναμη αλλιως γιατι η παγκοσμια κυβερνηση να βαλει τοσο μεγαλη αμοιβη για το κεφαλι του και γιατι να ειναι ο 1 κινδυνος για την παγκοσμια κυβερνηση σιγουρα θα δουμε φοβερα πραγματα στην συνεχεια...!!!

Return to “One Piece Theories”