[Special] One Piece - Επεισόδιο του Luffy - Περιπέτεια στο Νησί Hand

Ichigo
Global Moderator

Re: One Piece Special - Επεισόδιο του Luffy - Περιπέτεια στο Νησί Hand

Postby Ichigo » 10/07/13, 15:12

Ευχαριστώ!!!

Sir Crocodile
Brook

Postby Sir Crocodile » 10/07/13, 22:51

Great Work Guys!!
moumia
Nami

Postby moumia » 20/07/13, 19:24

Μπράβο ρε παιδιά και ευχαριστώ!!! :yosh:

και συνεχίστε έτσι!!! :axa-axa:
Πιάσε μία μέρα από τα μαλιά ζήσε την απόλαυση της...
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 03/09/13, 03:04

Πωω είδα το επεισόδιο γιατί δεν είχα κάτι άλλο κατεβάσει και κακός το είδα αυτο το σπέσιαλ επεισόδιο, μιας και είμαι ακόμα στο 206 στη σειρά. Και είδα κάποια σπόιλερ. Αλλά είδα κάποια πράγματα που με ξενέρωσααν και ήθελα απλά να τα πω. Τόσο πολύ αλλάζουν οι χαρακτήρες; Αυτοί κοντεύουν να γίνουν σούπερ ήρωες. Ελπίζω να μην είναι έτσι ανίκητοι και στη σειρά. Εδώ ο Σάνζι δίνει κλωτσιές και πετάει και ο Κόμπυ μου θυμίζει το Vedzeta από το Dragonball πριν γίνει σάγια! Ελπίζω να μη συμβεί και ότι συμβαίνει και με άλλες παραγωγές που ξεκινάνε δυναμικά και μετά λόγω πολλών επεισοδίων δεν έχουν τι να κάνουν και καταντούν το πρωταγωνιστικό Cast, πραγματικά υπερδύναμο ή κουτό, τύπου πόκεμον. Που ενώ ξεκίνησαν καλά τώρα είναι πιο απαλά και από τα στρουμφάκια. Και τα πόκεμον που υποτίθεται, ότι ήταν εξωγίηνοι που μετοίκισσαν στο πλανήτη μας και είναι ισάξια των ανθρώπων και μπορούν να συμβιώσουν με ανθρώπους, έχουν καταντήσει χειρότερα από χαζοχαρούμενα κατοικίδια π.χ. ένα χρυσόψαρο. (Διευκρίνηση: Δεν έχω τίποτα με τα χρυσόψαρα.)
Το άλλο που με ξενέρωσε είναι το στιλιστικό τους προφίλ. Καλά κάνουν και τους αλλάζουν αλλά η Nami και η Nico Robin όσο περνάνε τα επεισόδια όλο και λιγότερα ρούχα φοράνε και όλο πιο πολύ φουσκώνουν τα στήθη τους. Κάτσε.. είπαμε! Στα επόμενα εκατό επεισόδια θα κυκλοφορούν ξεβράκωτες με τον πιο τέλειο ποπό και όταν θα καταντήσει κι' αυτό συνήθειο και βαρετό, θα αρχίσουν να ξεντύνουν τον Usopp, το Zoro και τους άλλους για να αναστατώνεται και το γυναικείο κοινό.. Η μπούκλα του Usopp δε, είναι πιο μεγάλη και από του Michael Jackson όταν ήταν παιδί. Επίσης, ελπίζω στη σειρά να τρώνε και λίγο ξύλο πριν νικήσουν τους αντιπάλους τους, γιατί στα 2 έργα το πρώτο με τον πειράτή Woonan και σε αυτό, τους καθαρίζουν σε δευτερόλεπτα. Αλλιώς, η σειρά θα πρέπει να μετονομαστεί σε Λεγεώνα των Σούπερ Ηρώων και να κάνουν μέλη στο πλήρωμα τους το Superman και τον Batman. Είπαμε δυναμώνουν όσο προχωρούν τα επεισόδια αλλά όχι κ' έτσι γιατί στο τέλος ή θα καταλήξει όπως τα Πόκεμον που προανέφερα, ή σαν το Dragonball που όταν γίνονται Super Duper Shaja και δεν έχουν τι άλλο να κάνουν απλά βλέπεις το Shogocu και το σόι του, να φορτώνουν δύναμη για καμιά εβδομάδα και τεράστιες μπούκλες στον ουρανό να μεγαλώνουν σε σημείο που να λες, ότι τώρα θα δω και το διαφημιστικό λογότυπο της Wella για λαμπερά και δυνατά μαλλιά. Αυτά! Τα πα και ξεθύμανα!
Πάντως για να μη παρεξηγηθώ μου αρέσει πολύ η σειρά και ας είμαι 23 και απλά φοβάμαι μην καταλήξει στο μέλλον όντως για παιδάκια όπως άλλες μεγάλες σειρές. Ακόμα, από τη σειρά δεν έχω κανένα παράπονο, οι ταινίες λίγο μάπα, άσε που παραλάσσουν και τη σειρά (π.χ. σε αυτή αλλάζουν τη πρώτη συνάντηση του Coby και του Luffy.)
Τέλος, να συγχαρώ μιας και είναι η πρώτη δημοσίευση μου στη σελίδα, όλους όσους κοπιάζετε για να μπορούμε να βλέπουμε αυτό το καταπληκτικό Anime με ελληνικούς υπότιτλους.

Υ.Γ. Αφήνω το μήνυμα σε αυτό το φάκελο, διότι στο φόρουμ δεν βρήκα το φάκελο με το επεισόδιο και τον βρήκα εδώ. Αν αυτός ο φάκελος αφορά μόνο το downloading ζητώ συγγνώμη.
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 03/09/13, 12:24

Αν τελειώσεις το One Piece θα καταλάβεις πως η δύναμή τους δεν μεγαλώνει επειδή δεν έχουν τι να κάνουν όπως στα άλλα anime και για να μην φας παραπάνω spoiler σου προτείνω να τελειώσεις το anime και μετά να αρχίσεις τις ταινίες, τα special, τα OVA κτλ.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 03/09/13, 17:16

Συμφωνώ με τον Θάνο Sanji-kun, κάτσε δες τα όλα τα επεισόδια και μετά ξεκίνα με τα OVA και τις ταινίες. Την συγκεκριμένη δεν έπρεπε να την δεις γιατί άμα είσαι ακόμα στο 206 όπως λες έφαγες πολύ σπόιλερ!
Όταν συνεχίσεις το anime και φτάσεις στα επεισόδια που βλέπουμε εμείς τότε θα καταλάβεις!
Ευχαριστούμε πάντως για τα καλά σου λόγια!
Image
My Life Spent On Anime
Spoiler: Show
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
cpr
Usopp

Re: [Special] One Piece - Επεισόδιο του Luffy - Περιπέτεια στο Νησί Hand

Postby cpr » 12/09/13, 18:10

Δεν έχω καταλάβει το επεισόδιο είναι για την ιστορία του luffy ή όχι;
Image
Weederssubs
Επισκεφθείτε μας στο http://weeders.forumgreek.com/
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 12/09/13, 18:44

Έχει και την ιστορία του Luffy μέσα αλλά έχει και περιπέτεια των Mugiwara στο Νέο Κόσμο.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
cpr
Usopp

Postby cpr » 12/09/13, 18:54

ΟΚ ευχαριστώ :ohyeah:
Image
Weederssubs
Επισκεφθείτε μας στο http://weeders.forumgreek.com/
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 09/10/13, 19:59

Παιδιά έχετε δίκιο είμαι στο 450 επεισόδιο και όσο περνάνε τα επεισόδια βλέπω αυτή τη σταδιακή δύναμη που μου κακοφαινόταν αρχικά και τώρα αν δεν την είχαν, εν τέλει θα ξενέρωνα. Τις ταινίες την πάτησα και της κατέβασα γιατί μου είχαν τελειώσει τα επεισόδια και θα μου τα έδινε κάποιος φίλος μετά από μισό μήνα μέχρι το 615, μέχρι τέλος εβδομάδας θα τα έχω (γιούπι), ωστόσο με εξεταστική παράλληλα, οι ταινίες ήταν κάπως λυτρωτικές, αν και όντως δεν θα έπρεπε να τις έχω δει γιατί είμαι προϊδεασμένος για κάποια μελλοντικά γεγονότα.
Image

Return to “Ανακοινώσεις”